top of page

Türkiye Distribütörü

Türkiye 

Güvenle  su için...

Türkiye Distribütörü

Türkiye 

Güvenle  su için...

Bırak güvenilir su çeşmenizden aksın...

Neden Şarttır

Sağlık için SU neden şarttır?

         Su, vücuda iki yoldan eklenebilir, ilk ve en belirgin olanı içme suyu ile yapılır, Diğeri ise gıda aynı zamanda özellikle meyve ve sebzeler olmak üzere su alımı için bir kanaldır.  İhtiyaç duyulan su miktarı, fiziksel aktivite düzeyi, sağlık durumu ve çevre sıcaklığı gibi birtakım dış faktörlere bağlıdır.

      Su, insan vücudunun ana bileşenidir.  Su, ortalama bir insan vucüdu ağırlığının % 60'ını oluşturur. Vücut hücreleri, işlevlerini ve hacmini korumak için suya bağımlıdırlar, su da optimum plazma fonksiyonu ve dolayısıyla elektrolit dengesi için hayati önem taşır. Vücudun organları da metabolik tepe noktasında çalışmak için optimal hidrasyona güvenirler. Suyun vücuttaki kritik rolü ve vücut su depolayamadığı göz önüne alındığında, kaybolan suyun (örneğin terleme yoluyla) sürekli olarak değiştirilmesi hayati önem taşır.

      Dehidrasyon, vücudun normal fizyolojik fonksiyonları yerine getirmek için yeterli suya sahip olmaması durumunda ortaya çıkan bir durumdur. Hafif dehidrasyonun kısa vadede en önemli etkisi duygudurum bozukluğudur. Uzun vadede, bilişsel işlev üzerinde olumsuz bir etki olabilir. Her iki faktör de işyerinde performansı etkileyebilir. Bu nedenle, yoğun iş günü boyunca, düzenli olarak nemlendirmek önemlidir. İşyerinde filtrelenmiş içme suyunun sağlanması, bireyin su alımını arttırmanın etkili bir yoludur.

Su, su arıtma, temiz su, ihlas, ihlas su artıma, rainwater, rainwater su arıtma, aosmith, bursa su arıtma, rainsoft, Su Arıtma, İhlas Su Artıma, İhlas, Rainwater, Rainwater Su Arıtma, AO Smith, AO Smith Su Arıtma, Bursa Su Arıtma, Rainsoft, Rainsoft Su Arıtma
95512476_933364337102058_724241680793023

 Sağlıklı Su Nasıl olmalıdır?

Ürün Ölçüsü.jpg
Nasıl Olmalı

Hastalık yapıcı mikroorganizmalar içermemelidir.
– Kokusuz, renksiz, berrak ve içimi hoş olmalıdır.
– Sularda fenoller, yağlar gibi suya kötü koku ve tat veren maddeler bulunmamalıdır.
– Yeterli derecede yumuşak olmalıdır.
– Hidrojen sülfür, demir ve mangan gibi elementleri ihtiva etmemelidir.
– Suda sağlığa zararlı kimyasal maddeler bulunmamalıdır. Bazı kimyasal maddeler zehirli etki yapabilir; arsenik, kadmiyum, krom, selenyum, kurşun, cıva gibi. Bunun yanında baryum, nitrat, florür, radyoaktif maddeler, amonyum, klorür gibi maddeler sınır değerlerinin üzerinde sağlığa olumsuz etkileri olan maddelerdir.
– Nitrit, amonyak bulunmamalıdır. Bunlar, suyun organik maddelerle kirlendiğini gösterir. Nitrat ise kirlenmenin aşırı düzeylere yükseldiğini gösterir. Bu maddelerin içme suyunda bulunmaları tehlikelidir. Hele çocuklar için daha tehlikelidir.
– Suda 200 miligramdan fazla klorür bulunması kirlenme işareti sayılabilir.
– Flour 1 litrede 1 miligramdan az, 2 miligramdan fazla olmamalıdır.
– Demir 1 litrede 1-2 miligram bulunmalıdır.
– Suya sertlik veren en önemli maddeler kalsiyum , magnezyum ve klorür bileşikleridir.

Türkiye'de su sertlik birimi olarak Fransız Sertlik derecesi (FSD) kullanılır. Buna göre, 1 litre suda 10 miligram kalsiyum karbonatın oluşturduğu sertlik derecesi 1 olarak tanımlanır.

Sertlik derecelerine göre sular genellikle şöyle gruplandırılır:
• 1-14 FSD olan sular yumuşak sular,
• 15-28 FSD olan sular orta derecede sert sular,
• 29 + FSD olan sular sert sulardır.
Genelde memba (kaynak) suları yumuşak sulardır (1-14 FSD) . Bunların tadı ve içimi iyidir.

Sağlıklı mıdır?
Su, su arıtma, temiz su, ihlas, ihlas su artıma, rainwater, rainwater su arıtma, aosmith, bursa su arıtma, rainsoft, Su Arıtma, İhlas Su Artıma, İhlas, Rainwater, Rainwater Su Arıtma, AO Smith, AO Smith Su Arıtma, Bursa Su Arıtma, Rainsoft, Rainsoft Su Arıtma

 Su Artıma sağlıklı mıdır?

Evet kesinlikle sağlıklıdır. Ancak en kaliteli su değildir. İyi bir SU ARITMA makinesi suyu size güvenli hale getirir. Yukarıda sayılan bütün zararları ortadan kaldırır. SU ARITMA makinesi için en çok sorulan soru ise : saf su verir mi ?  Hayır kesinlikle saf su vermez. İçinde bulunan filitreler sayesinde su içindeki ağır metaller ve zararlı kimyasalları arındırdıktan sonra fırınlanmış hindistan cevizi kömürü ile suyun sıfırdan uzaklaşması sağlanır. Dünyada kabul görmüş 1-14 FSD olan yumuşak su olarak verir.  Bu sayede tüm zararlı maddelerden arınmış. Güvenli bir su içebilirsiniz.

 

ALKALI SU SAĞLIKLI MIDIR? 

    Alkali su, asidik su dur. Bir anlamda suyun sertliğidir. Bu sertliğin vücuttaki sıvılarının ve organlarının  sertliğine uygun olması gerekmektedir. Alkali değeri ph ile gösterilse de net değildir. Çünkü hangi minerallerin olmadığı veya olduğunu ne kadar olduğunu ölçüp veren bir su arıtma henüz yok. Sadece Ph değerini ölçüp Alkali olup olmadığını yani sert olup olmadığını belirtiyorlar.

PH suyun asitlik derecesini gösteren bir terim. PH aralığı 0-14 arasında değişiyor. 7 nötr, 0-7 arası asidik, 7-17 arası alkali su olarak kabul edilir. Bir su ne kadar çok kalsiyum, magnezyum ve potasyum içeriyorsa asitliği de o kadar az oluyor; 

Alkali suyun PH derecesinin musluk suyundan yüksek olması sebebiyle, bazı çevreler ve kaynaklarca alkali suyun birçok faydası olduğu savunulmaktadır. Ancak bu görüşler genellikle doktorlara ya da araştırmacılara ait olmayabilmektedir. Ayrıca dünyaca ünlü tıp kurumu Mayo Clinice de “ Alkali Su İçmenin Faydası Kanıtlanmamıştır “ açıklamasını yapmıştır. Bu sebeple, belirtilen tüm muhtemel faydalara karşın alkali su tüketmeye başlamadan önce  doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Çünkü uzmanlar da bu konuda görüş ayrılıkları yaşamaktadır ve hatta bazı uzmanlara göre alkali suyun zararları da söz konusu olabilmektedir.

 

Kaynak:

 

   Türkiyede Sağlık bakanlığı bile şişelenmiş suların alkali değerlerinin 6,5 ile 9,5 arasında olmalısını önermektedir.

 

   Vucüttaki suyu en çok kullanılan oranımız böbrektir.  Böbrek de asit yükünün artmasının tek nedeni alkaliden zengin sebze ve meyvelerin yeteri kadar alınmaması değil, ayrıca et ve tahıl gibi besinlerin işlenmesi sırasında potasyum ve magnezyum gibi alkali yapıcı minerallerini kaybetmesi. Bu nedenle kavurma, klasik sucuk ve pastırma, mandıra sütü gibi proteinli gıdalar, rafine sucuk, pastırma, salam, sosis ve kutu sütü gibi rafine gıdalara göre daha az asidikler.

Raf ömrü uzun olan rafine gıdaların tüketiminin artması insanlardaki asit yükünü artırmıştır.

Asitli gıdalar niçin sakıncalıdır?

 

     Vücudumuz, hayatiyetini sürdürebilmek için hücrelerimizde oluşan asitleri atmaya çalışır. Vücut pH'sı 7.35 ile 7.45 arasında çok dar bir bantta bulunur. Bu dengeyi sağlamak için asitlerin vücuttan atılmaları gerekir. Vücudumuzda oluşan asit artıklar terle, dışkıyla, nefesle ve daha çok da idrar yolu ile atılır.

 

     İnsan böbrekleri pH:5’ in altındaki idrarı, yani asidik idrarı boşaltamazlar. Bu nedenle oluşan asitler (daha çok fosfat ve sülfatlar) kısmen kemikten gelen kalsiyum ile tamponlanır ve ancak o şekilde idrarla atılabilir. Diyetle alınan yüksek miktardaki asit, böbrekler ile atılırken kemik kalsiyumunu da eritir. Bu arada asidik gıdalar kas protein sentezini de yavaşlatır. Bu durum birçok sağlık sorununa yol açıyor.  Bu bağlamda asitli gıdaların kemik erimesi, şeker hastalığı, kas zafiyeti, böbrek taşı, gut, kanser, şişmanlık gibi hastalıkların oluşumunda önemli rolleri vardır. Bu nedenle alkali gıdalardan zengin bir diyet yapmak çok önemlidir.

 

      Suyun sertliği ne demek?

Suda çözünmüş halde bulunan kalsiyum (Ca) ve magnezyum(Mg) bileşiklerinin toplamına suyun sertliği deniliyor. 

   Çok yumuşak suların içimi iyidir ama vücuda yeteri kadar kalsiyum ve magnezyum alamamış oluruz.

Asıl sorun kalsiyum ve Magnezyum değil Çünkü bunları insan dışarıdaki gıdalardan elde edebiliyor. Bunun dışında Doğada ve insan vücudunda soy gazlar hariç 84 element bulunmaktadır. İnsan vücudunun bütün bunlara ihtiyacı vardır, çünkü bu elementlerin hiçbiri insan vücudunda üretilmemektedir. İşin kötü yanı bazı doğal mineralleri (selenyum, molibden, vanadyum, magnezyum, lityum, kobalt vb) alacağımız doğru dürüst bir kaynak yoktur. Bu minerallerin hemen tamamı kaliteli kaynak suluları, maden suları ( Soda değil ) ve kaya tuzlarında bulunuyorlar ve sağlığımız için çok önemlidir.

     

    Bu nedenle sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız. Ağır metallerden,  Kimyasallar ve Toksik maddelerden  ve uzak olan  güvenli suya Limon damlatmanız, istediğiniz bir meyve ( Doktorunuzun önerdiği bir meyve veya madde ) veya Bir sürahi içine gerçek maden suyu karıştırarak içilmesi durumunda suyunuzun kalitesini doğal yollarla arttırmış olursunuz. Suyunuzun ağır metaller ile dolu olduğunu veya kimyasallarla dolu olduğunu anlamanızın yolu edineceğiniz ufak bir TDS metre ile ölçmeniz yeterlidir. 

branding-static3_edited.jpg

 Neden Clearwater almalıyım?

Neden Clearwater
  • NSF Belgeli filtre ve Depo Bileşenleri

  • 10 Yıl Filtre bulabilme garantisi

  • 2 Yıl Ürün üretici garantisi

  • Filtre değişimi için bağımlı değilsiniz

  • Teknik servis hizmeti vardır.

Ev dışında nerelerde su arıtma kullanılır?

Su arıtma, yemek yapılan evlerde, çay kahve içecekleri için kullanılabileceği gibi sebzelerin yıkanmasında da önemli rol oynar. Yıkanan sebzelerin de vücudumuza daha güvenilir suyla yıkanması oldukça önemlidir. Evlerin yanı sıra Ofislerde, Kurumsal ve Kamu alanlarında mutfakların dışında, ortak alanlarda kullanılan su sebili ve çay kahve makinalarında da kullanım sağlanmaktadır.

Ayrıca Cafe ve Restoranların vazgeçilmezi olan su arıtma sistemleri, müşterilerine güvenli hizmeti sunmak isteyen tüm şirket sahipleri için önem taşımaktadır.

bottom of page