Bin bir zahmet ile ürettiğimiz ürünlerin. Kıymetini en çok üreticiler bilir. Bu nedenle bu ürünlerden en doğru kazancı elde etmeye çalışırız. Bizde sizin için ürünlere Ambalaj olarak kullanabileceğiniz en doğru ürünü yapıyoruz. 

POLİETİLEN

EPP - EPS - XPS - SÜNGER

Polietilen malzemelerin tümünü şekillendirebiliyoruz. İstediğiniz ölçüde ve tasarımda ürünler haline getirebiliyoruz.  

KARTON

KUTU - KOLİ - ROLİK - KÖŞEBENT

Kartondan istediğiniz ölçüde ve tasarımda ürünler yapabiliyoruz.  Tüm bunların yanında piyasadaki standart ürünlerde mevcuttur.

AHŞAP

KASA - PALET - KUTU  

Ahşapta istediğiniz ölçüde ve tasarımda ürünler yapabiliyoruz.  Tüm bunların yanında piyasadaki standart ürünlerde mevcuttur.

TASARIM

 

Ürün üretirken en zorlandığınız kısımdır ambalaj tasarımı. Ambalaj tasarımı yapmak için geniş bir malzeme bilgisi olması gerekir. Bizler bir çok malzeme ile ambalajlama yaptığımızdan çok avantajlıyız. 

AMBALAJLAMA

Doğru ambalajlamayı yapabilirsiniz ama ona harcanacak vaktin ürün geliştirmeye harcarsanız daha çok müşteri yelpazesine hitap etmiş olursunuz. Maliyet ve zaman avantajları ise ayrı bir kazanımdır.

SEVKİYAT

  

Bir nakliye firması değiliz. Bir ambar da değiliz ama hepsinin bir bütünüyüz aslında. Bizler maliyetin yanında zamanında sorunsuz teslimat için sadece organizasyonu tasarlayan bir firmayız

EPP - EPS - XPS - SÜNGER 

 

    Eps (Strafor) ürününü, Başta olmak üzere EPP, SÜNGER ve DİĞER EP ürünlerini sizlerin hayal gücünüzü zorlayan ürünlere dönüştürüyoruz. Bunu yaparken uyguladığımız ve  kendi geliştirdiğimiz teknik ve sistem, sizlere rekabette güç katıyor. En büyük gücümüz ise size fayda sağlamaktan geçiyor. Sizlerle beraber, ürettiğiniz üründe, fonksiyonel ve kalitesi anlamında  değer ortaya çıkma ihtimali ile birlikte tasarımına ek farklılık getirme şansımızda olmaktadır. Bu nedenle bizimle iletişime geçip çalışmanız gerekiyor. Hiçbir fark; yazıyla oluşmaz. Mutlaka gerçeğe dönüştürüp deneme çalışması yapmalısınız. Bunların yanında karton kutu ve köşebentler ile birlikte karton masura ile birleştirebiliyoruz. Ürüne özel butik ambalaj hizetimiz mevcuttur.

Sünger ve diğer EP ürünleri bünyemizde ve stoklarımızda mevcuttur. Bu ürünlerin hepsinde çeşitli yoğunluk ve renk çeşitleri mevcuttur. İstenilen ürüne göre tasarımcılarımız tarafından tasarlanıp, projelendirilir. Farklı metaryeller ile birlikte yapıştırılarak bütünleşik bir ambalaj haline getirilebilir. 

 • Hafif

 • Koruyucu

 • Şekillenilebilen

 • Uygun Maliyet

Önemli olan ürününüzün nasıl yerleştirileceğine karar vermektir. Tasarım ve üretim aşamasıyla tüm süreci yönetmekteyiz. Üretimimizi CNC ve Enjeksiyon ile  şekillendirme yapılmaktadır. Her türlü ürün için her yoğunlukta üretim yapabiliyoruz. Ayrıca istenildiği takdirde renkli Eps, Strafor üretimi de yapabilmekteyiz.

Strafor Epp Eps Epe Kutu Karton Köşebent Masura Rulo Antistatik Esd Ambalaj Rolik Ahşap Palet Yapışkanlı Suya dayanıklı Plastik Özel Ölçülü ESD ANTİSTATİK EPP EPE EPS Tasarım Ambalajlama Evden Eve Taşıma

EPS’nin Avantajları:

1. Hafiflik, 
2. Yüksek Güç/Ağırlık oranı, 
3. Darbelere karşı direnç, 
4. Isı yalıtımı, 
5. Deforme olmadan şeklini koruma, 
6. Uzun süreli dayanırlık, 
7. Su, yağ ve kimyasallara karşı direnç, 
8. Durağan kimyasal yapı, 
9. Bakteri üremesine engel olma özelliği, 
10. %100 Geri Dönüşüm Kabiliyeti, 
11. -35°C’den 75°C ‘ye direnç, 
12. Enjeksiyon Plastiklerine ve EPP’ye oranla ucuz kalıp maliyeti,

EPP’nin Avantajları:

1. Hafiflik, 
2. Enerji sönümleme (darbe emiciliği), 
3. Yüksek Güç/Ağırlık oranı, 
4. Zarar görmeksizin darbelere karşı direnç, 
5. Isı yalıtımı, 
6. Deforme olmaksızın şeklini koruma, 
7. Uzun süreli dayanırlık, 
8. Su, yağ ve kimyasallara karşı direnç, 
9. Durağan kimyasal yapı, 
10. Bakteri üremesine engel olma özelliği,
11. İstendiğinde ses yalıtımı sağlayan yapı (Delikli EPP), 
12. %100 geri dönüşüm kabiliyeti, 
13. Yük taşıyan yapısal destek, 
14. -35°C’den 130°C’ye direnç, 
15. Enjeksiyon plastiklerine oranla daha ucuz kalıp maliyeti, 
16. Özel ihtiyaçlar için tasarım imkanı.

KARTON

 

OLUKLU MUKAVVA VE KUTULAR

Kutuların boyutları içten içe ölçülen en, boy ve yükseklik ölçüleridir. Birimi mm.'dir. Boy; kutu kapatıldığında tabanın uzun kenarıdır. En; kutu kapatıldığında tabanın kısa kenarıdır. Yükseklik; kutunun tabanından tavana kadar iç kapakla arasındaki ölçüdür. 

Kulak, dikişli ya da yapıştırmalı kutularda geniş ya da dar yüzün uzantısıdır. Kulak birleştirme; kutu hacim haline getirildiğinde, kulağın içten ya da dıştan kutunun karşı yüzüne birleştirilmesidir. Oluk yönü; oluklu mukavva üretimi sırasında makinedeki çıkış yönüne dik olan yönüdür. Oluklu mukavva kutuların boy, en ve yükseklikleri ambalaj üzerinde belirtilen değerlere +/-3 mm. toleranslar içinde uygun olmalıdır.

KARTON KÖŞEBENT

Taşıma ve nakliye esnasında oluşabilecek hasarlar üretici ve distribütör firmalar için her zaman bir risk oluşturmaktadır. Bu nedenle ambalaj ve paketleme konusunda çeşitli ürünler geliştirilmiş, köşe koruma (karton köşebent) sistemleri geliştirilen bu ürün grupları içerisinde yerini almıştır. Yaş sebze ve meyve üreticilerine, beyaz eşya, mobilya, kağıt ve metal sanayi gibi (v.b.) sektörlerde ürün ve ambalajın korunması olanağını sağlamıştır.

En son teknolojik makinelerle üretilen Karton köşebentler 30x30   mm'den 120x120 mm kanat genişliğine, 10 mm et kalınlığına kadar 4 renk baskılı ve istenilen boylarda üretim yapılmaktadır.

Standart üretimin yanında işlenmiş standart dışı köşebentler de üretilmektedir. 

NEME DAYANIKLI

 • Taşıma esnasında dış etkenlerden korur

 • Özellikle gıda sektöründe ürün nakliyesinde tercih edilir.

 • % 100 geri dönüşümlüdür. Doğayı kkirletmez ve çevre dostudur.

 • Soğuk hava depolanan ürünlerin stoklanmasında tercih edilir.

 • Ekonomik olmasının yanında çeşitli şekillerde kullanıma uygundur.

 • Neme dayanıklı ve hafif malzemelerden üretilmiştir.

YAPIŞKANLI

   Kendinden yapışkanlı olan bu ürün, büyük kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Çift taraflı bant ile farklı teknik kullanılarak yapıştırılan bu ürün. Köşebentin uygulanmasında  kolaylık sağlar

EPE'Lİ KÖŞEBENT

Hassas ürünlerin taşınmasında,  Köşebentin ürünlere zarar vermemesi için epe malzeme ile kaplanarak üretilen köşebent türüdür.

MASURA - ROLİK - RULO - TAMBUR

      30 mm iç çaptan 76 mm iç çap'a kadar, 20 mm boydan 3500 mm boy'a kadar, 1 mm et kalınlığından 5 mm et kalınlığına kadar karton masura üretimi gerçekleştirmekteyiz.Karton masura konusunda uzman ve güvenilir, uzman kadrosu ve çağdaş üretim teknikleriyle  kağıt sektörüne karton rulodan ambalaj kutularına, savunma sanayine yönelik nakliye kutularından Gurur duyduğumuz yüksek kalite standartlarımız her zaman için uygun fiyatlandırma politikalarımızla desteklenerek, her sektöre hitap edebilecek bir çalışma prensibi oluşturdu.

ANTİSTATİK / ESD AMBALAJ ÜRÜNLERİ

Elektrostatik boşalma, yüklü parçacıkların iki nesne arasındaki temasta bir nesneden diğerine ani hareketidir. Başka bir deyişle, statik elektrik, ikisi de elektrik yükü olan iki nesne birbiriyle temas ettiğinde meydana gelen sarsıntıdır. En yaygın örnek, bir halı üzerinde yürüdükten sonra iletken bir şeye dokunduğunuzda aldığınız küçük şoktur.

ESD'nin iki ana nedeni vardır. Birincisi, iki malzeme birbirine temas ettiğinde ve sonra halı üzerinde yürüdüğünüzde ve ayaklarınız önce halıya temas ettikten sonra ondan ayrıldığı zaman ayrılır. Buna tribocharging adı verilir ve kademeli olarak elektrik yükünün artmasına neden olur. Daha sonra, iletken bir şeye dokunduğunuzda, yük vücudunuzu terk ederken şoku hissedersiniz. ESD'nin bir başka nedeni, elektrostatik indüksiyon adı verilen bir işlemdir. Bu, elektrik yükü olan bir ürün başka bir öğenin yanına yerleştirildiğinde gerçekleşir. İkinci madde iletkense - yani elektrik iletiyorsa - ve yine de yalıtıldıysa - elektrik yükünü boşaltmak için toprakla yetersiz teması olduğu anlamına gelir - bir şarj oluşturmaya başlar. Daha sonra, aşırı şarjda olduğu gibi, iletken bir şeye dokunduğunda, ondan diğer öğeye bir elektrik akışı olacaktır: statik elektriğin boşalması. Statik elektrik, diğer elektrik akımı türlerine göre zararsız gibi görünse de, gerçek şu ki, elektrik bileşenlerine aşırı derecede zarar verebilir ve yanıcı sıvılara veya gazlara girdiğinde yangınlara veya patlamalara neden olabilir. Bu, çok küçük olan ESD olayları için bile geçerlidir;

Bilgisayar çipleri, elektronik aksamlar ve devre kartları dahil olmak üzere birçok elektrikli bileşen, elektrostatik boşalma (ESD) nedeniyle tamir edilemeyecek şekilde hasar görebilir. Bilkoras, ESD uzmanlarına ve elektrostatik korumalı bir alanın (EPA) içinde veya dışında kullanılmak üzere gereken korumayı sunan çözümleri tasarlamak için eksiksiz bir koruma, iletken, yalıtkan ve dağıtıcı ürünler sunmaktadır.

AHŞAP

 

KUTU - KASA - PALET

Bu palet hafif, sağlam ve esnektir. Performans ve ebat açısından esnektir ve güçlü ve dayanıklı bir ambalajlama çözümüne ihtiyaç duyan ağır mallar için mükemmel bir yük taşıyıcısıdır. İstenilen ölçülere göre yapılmaktadır.

Çok ağır yüklerinizde dış çerçeve ile korunaklı kasalar yapıyoruz. Her ölçü ve ebatta yapabildiğimiz gibi farklı malzemelerle iç kısmını kaplayarak içindeki malzemenin sevkiyat esnasında hareket etmesini önleriz. Böylelikle ürünleriniz güvenle müşterilerinize ulaşır.

Ahşap ambalaj kasaları, ihracat ve uluslararası nakliye problemlerinizi çözmek için idealdir.. Hava taşımacılığı ve uluslararası nakliye için küçük veya büyük miktarlardaki transit taşıma kasalarını üretiyoruz. Kontrplak kutularımız, bitki sağlığı düzenlemesi endişesi olmadan rakipsiz bir dayanıklılık sunuyor. 

Standart ölçülerdeki paletler ve standart dışı ölçülerdeki paletler elimizde bulunmaktadır. Bunların yanında paletlerin farklı malzemeler ile kaplayarak üstünde taşıdığınız yük'ün sert zeminden uzak durmasını sağlıyoruz.

ÖZEL ÜRÜNLER

Hassas ürünlerin paletler ile taşınması için tasarlanmış üründür. Bu ürünü diğerlerinden ayıran husus ise aynı ürünü uzun yıllar kullanmanızı sağlar. Dayanıklı dış yüzeyi ve içindeki titreşim ve darbe emici malzeme sayesinde ürünlerin hasarsız teslim edilmesini sağlamaktadır. 

İstenilen ebatlarda yapılmaktadır.  Gerek palet yanlarında gerekse koli içlerinde ürünü kullanabilirsiniz.

       Palet yastıkları, sevkiyat esnasında en ekonomik ve güvenilir şekilde koruma sağlar. Kamyon, Deniz Konteyner, Gemi ve Demir Yolu yüklemelerinde, koliler veya paletler arasına yerleştirilir . ürünler nakliye aracının hareketlerinden yol ve hava koşularına bağlı darbelerden etkilenmezler. Hasarlı ürün maliyetlerini azaltarak ,müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmak amacı ile, ulaşımın her aşamasında ve her türünde kullanılabilen Palet Yastıkları seçilen nakliye vasıtasındaki boşlukları doldurarak,paletli veya dökme ürünleri sabitlemek amacı ile kullanılır

TASARIM

 

Üretim evrelerinin zorluğundan sonra müşteriye ürünlerin sevk olması bir o kadar önemlidir. ürünlerin sevkinde yaşanan problemler nedeniyle müşteri kayıpları firmalar için büyük maliyet unsuru yaratır. Bu risklerden kurtulmak için bilgisayar ortamın da tasarlanmış ve fiilen uygulanmış, test edilmiş bir çalışma sonucunda bu riskler ortadan kaldırılır. 

TASARIM SÜRECİ

 1. Firma ambalajda sıkıntı yaşadığı ürünleri bize gönderir.

 2. Biz tasarımını yapar, testini yaparız.                      ( Yapılan test sonucu varsa iyileştirmeler yapılıp doğru sonuç buluruz. )

 3. Çizimiyle beraber fiyat teklifimizi yaparız.             ( Ölçülerine ve içine nasıl yerleştirileceği belli olacağı için müşteri tarafından herhangi bir soru işareti kalmaz. )

 4. Teklif kabul edildikten sonra sözleşme yapılır.

 5. Numune çalışması yapılarak gönderilir.                 ( Çizimle aynı ürün yapılmış mı? Ürünler çizimdeki gibi duruyor mu? Siparişlerin geri kalanında gelenler için de şahit numune olur. )

 6. Eğer numune çizim ile birebir uyumlu ise ürün fatura edilir.

 7. Sonraki siparişler verilen teklif sürelerince teslim edilerek ödemesi de teklife uygun yapılır.

 

AMBALAJLAMA

Firmaların ve Özel bireylerin kendi işlerini iyi yaptıkları, önem verdikleri oranda yapılan işlerin teslimi de çok önemlidir. Günümüzde kargo ve nakliye şirketlerinin asli görevieri taşımak olduğundan yükleme ve boşaltma işlemine karışmazlar. Eğer ürünleriniz doğru paketlenmez ise yükleme, boşaltma hatta nakliye esnasında bile hasar görebilir. 

Şirketler kendi elemanlarıyla paketleme - yükleme - boşaltma yaptıklarında bile gerekli özeni veya kontrolü yapamamaktadır. Çünkü asli görevleri olarak görmezler ve önemsemezler. Bizlerin asıl işi paketleme, yükleme ve boşaltma olduğundan önemle ve özenle yapmaktayız. 

SÜREÇLER

 1. Firma da yerinde mevcut ambalajlama ve depolama konusunda keşif yapılır. 

 2. Ambalajlamada yapılan hatalar varsa not alınır.

 3. Tüm süreç hakkında fiyat verilir. Bu fiyat aşamasında Günlük / Haftalık / Aylık sevkiyat periyodlarına göre fiyatlandırılır. Detaylar yerine sonuç paylaşılır.

 4. Teklif kabul edildikten sonra sözleşme yapılır.

 5. Sözleşmede tüm detaylar belirtilir. Firmanın da bizim performansımızı kontrol edebilecek sistemi kurarız.

SEVKİYAT ve DEPOLAMA

 
 • Müşteriler antrepomuza ürünlerini TIR veya KAMYON bazında gönderirler

 • Onlara ayrılan kısımda  barkodlu bir şekilde teslim alınırlar. Kullandığımız program sayesinde ürünlerinin sayımları anlık görürler

 • ürünlerinin önünde bulunan kameralar ile stoklarını fiilen de görebilirler

 • Müşterinizden size sipariş geldiğinde, 

 • Bizim temsilcimize iletilir. / Kendi temsilcinizi de burada konumlandırabilirsiniz.

 • Bizde barkodlu çıkış yaparız

 • Küçük araçlar ile birlikte Müşterinize, Satış noktalarınıza ulaştırırız.

 • Kendi bölge sorumlunuzu da burada konumlandırabilirsiniz. Bölge merkezi olarak da kullanabilirsiniz.

 • Bursa veya Güney Marmarada Bayii bulmakta zorluk çekiyorsanız yerinizde bulur ve oluştururuz.  Yönetiriz.

 • Bölge sorumlusu, Bölge ofisi açma maliyetinden kurtarırız. 

 • Ürünleriniz müşterilerinize anında ulaşır. 

 • Bayiileriniz aşırı stok yapmasına gerek kalmaz ve her ürününüzü satmak ister.

 • Facebook - White Circle

iLETİŞİM  : KONAK MAHALLESİ, KONAK CADDESİ,  GEMİCİ SOKAK, NO: 1/B NİLÜFER BURSA  TEL :0224 451 30 71 email : bilgi@bilkoras.com

Bu site  BİLKORAS SATIŞ VE PAZARLAMA EKİBİ tarafından yapılmıştır.